سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨
اخبار > رئیس جمهور در همایش بیمه و توسعه:ماهیت بیمه امنیت بخشی به جامعه است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمهور در همایش بیمه و توسعه:ماهیت بیمه امنیت بخشی به جامعه است

رئیس جمهور ماهیت بیمه را امنیت بخشی به جامعه دانست و تاکید کرد: کار بیمه و عملکرد این صنعت باید به گونه ای باشد که مردم احساس آرامش کنند.

به گزارش روابط عمومی بیمه "ما" حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه با موضوع "افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش ها و راهکارها" و با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی ، دکتر غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی، حجت بهاری فر مدیرعامل بیمه "ما" و مدیران عامل شرکت‌های بیمه با بیان اینکه همه تلاش دولت یازدهم و دوازدهم بر این امر متمرکز بود که ریسک را به حداقل کاهش دهد، گفت: صنعت بیمه با برجام رونق یافت.

دکتر روحانی در این همایش که همزمان با روز ملی بیمه در مرکز همایش‌های برج بزرگ میلاد برگزار شد، با تبریک این روز به همه دست‌اندرکاران، مسئولین، مدیران شرکت‌ها و اساتید، پژوهشگران و کارشناسان صنعت بیمه کشور، اظهار امیدواری کرد: ۱۳ آذر که روز تجلیل از روز صنعت بیمه کشور است، باید  بتواند روحیه جدیدی برای دست‌اندرکاران جهت خدمت بیشتر به مردم عزیز کشورمان بوجود آورد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ظاهر صنعت بیمه بیشتر در قالب اقتصادی و جزو بازارهای مالی گنجانده می‌شود و در کنار بازار سرمایه و پول است، افزود: واقعیت این است که ماهیت بیمه در حقیقت امنیت‌بخشی به جامعه بوده و باید ذیل تأمین اجتماعی تعریف شود.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: بیمه می‌خواهد به مردم بگوید که در روز خسارت و مشکلات تنها نیستید و یار و یاوری به نام صنعت بیمه در اختیار دارید و شرکت بیمه برای یاری شما آماده است.

وی افزود: عملکرد صنعت بیمه و شرکت‌های مربوط به آن باید به گونه‌ای باشد که مردم احساس آرامش کنند و اگر خدای ناکرده تصادف یا حادثه‌ای پیش آمد بدانند که در زمان کوتاهی مشکل آنان حل می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت سرعت عمل در جبران خسارات مردم، گفت: سرعت عمل و از بین بردن بروکراسی در زمینه تأمین خسارت، کارشناسی فوری تعیین و پرداخت خسارت در واقع اصل تأمین است و تأمین اجتماعی به معنای دادن امنیت و آرامش به مردم است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در این همایش گفت: صنعت بیمه آماده‌ی واگذاری به بخش خصوصی است

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام این مطلب گفت: صنعت بیمه بعد از گذار از یک دوره می‌تواند به طور کامل به بخش خصوصی واگذار شود.

وی با بیان اینکه به جز بیمه مرکزی که نقش سیاست گذاری و نظارت را بر عهده دارد بقیه صنعت بیمه قابل واگذاری است، افزود: این قابلیت صنعت بیمه از دریچه دیگر کمک به تسریع در روند توسعه کشور است.

رییس کل بیمه مرکزی از نظر موافق مجلس برای معافیت رشته های بیمه درمان و زندگی از مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و اظهار کرد: نظر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس آن است که دو رشته بیمه تکمیلی درمان و زندگی همچنان معاف از مالیات بر ارزش افزوده باشند.

 

 


١٦:٢٩ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٥١







تقویم