بیمه اشخاص

درمان گروهی :

این نوع بیمه، میان گروه ها و انجمن ها و شرکت ها رواج دارد ؛ به نحوی که تشکل های کارگری، شرکت های تجاری و ادارات و مؤسسات دولتی وخصوصی ازمتداول ترین طرف های عقد بیمه درمان  گروهی اند. مزایای گسترده بیمه گروهی به خصوص پرداخت حق بیمه نازل تر، سبب گرایش و تمایل روز افزون به انعقاد این نوع بیمه شده است.

 با توجه‌ به‌ اینکه‌ انسان همواره‌ در معرض‌ خطر انواع‌ مختلف‌ بیماری‌ها بوده‌ و هست‌، به ناچار برای معالجه‌ بیماری و بهبودی، متقبل‌ هزینه‌‌های سنگین‌ پزشکی، دارو، عمل‌ها‌ی جراحی و مخارج‌ بیمارستان‌ می‌شود. به‌ منظور کمک‌ در پرداخت چنین‌ هزینه‌هایی، بیمه‌های درمانی طراحی و به متقاضیان ارائه می‌گردند.

بیمه درمان تکمیلی خانواده:

از آنجایی که تمام افراد نمی‌توانند تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی بیمه تکمیلی درمان را تهیه نمایند، بیمه ما اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها نموده است. در بیمه تکمیلی خانواده، بیمه‌گر متعهد می‌شود که کلیه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و فرانشیز توافق شده پرداخت نماید دراین حالت کلیه اعضا خانواده با تکمیل فرم پرسشنامه سلامت ویا دربرخی موارد با انجام ازمایشات پزشکی تحت پوشش بیمه درمان خانواده قرار می گیرند .

بیمه نامه درمان خانواده شرکت بیمه "ما" همزمان با خرید بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری تحت عنوان سپاس پلاس از طریق تمامی شعب ونمایندگی های سراسرکشورعرضه می گردد .

 گروه بیمه شدگان :

کارکنان رسمی، پیمانی یا قراردادی بیمه گذار به عنوان بیمه شده اصلی وافراد تحت تکفل آنان می توانند تحت پوشش قرار گیرند مشروط به اینکه حداقل 50 درصد کارکنان بیمه گذار بصورت همزمان تحت پوشش قرار گیرند .

* مواردی‌ كه‌ تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ درمانی‌ قرار می‌گیرد:

 تعهدات‌ بیمه‌گر عبارت‌ است‌ از جبران‌ كلیه‌ هزینه‌های‌ درمانی‌ و بیمارستانی‌ هریك‌ از بیمه‌ شدگان‌ كه ‌بر اساس‌ شرایط قرارداد ومطابق تعهدات جدول ذیل و با رعایت‌ فرانشیز توافق‌ شده‌ قابل‌ پرداخت‌ است‌.

رديف

عنوان پوشش

  شرح تعهدات

1

جراحي هاي عمومي و بستري

جبران هزینه‌های بستری، ‌جراحی و Day Care در بیمارستان یا مراکز جراحی محدود.

2

جراحي هاي تخصصی

جبران هزینه برای شیمی درمانی، رادیوتراپی، اعمال جراحی مرتبط با سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، دیسک و ستون فقرات، گامانایف، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان و آنژیوپلاستی عروق کرونر و عروق داخل مغز.( با احتساب بند 1)

3

زايمان

جبران هزینه های زايمان اعم از طبيعي وسزارين

4

ناباروری و نازائی

جبران هزینه درمان ناباروری و نازایی شامل اعمال جراحی مرتبط  IUI، ZIFT، GIFT، میکرواینجکشن وIVF

5

رفع عيوب انكساري چشم

جبران هزینه‌ جراحی مربوط ‌به رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر درجه نزدیک‌بینی، دوربینی، آستیگمات یا مجموع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم ۳ دیوپتر یا بیشتر باشد. سقف تعهد برای هر دو چشم.

6

پاراكلينيكي گروه 1

پاراکلینیکی 1: جبران هزینه‌ انواع رادیوگرافی، آنژیوگرافی عروق محیطی، آنژیوگرافی چشم، سونوگرافی، ماموگرافی و انواع اسکن، ام آر آی، پزشکی هسته­ای (شامل اسکن هسته­ای و درمان رادیوایزوتوپ)، دانسیتومتری .

7

پاراكلينيكي گروه 2

پاراکلینیکی 2: جبران هزینه انواع آندوسکوپی، خدمات تشخیصی قلبی و عروقی شامل انواع الکتروکاردیوگرافی یا نوار قلب ، انواع اکوکاردیوگرافی، انواع هولتر مانیتورینگ، تست ورزش، آنالیز پیس میکر، EECP، تیلت تست، خدمات تشخیصی تنفسی شامل (اسپیرومتری و PFT)، خدمات تشخیصی الکترومیلوگرافی و هدایت عصبی (EMG NCV)، الکتروانسفالوگرافی(EEG)، خدمات تشخیصی یورودینامیک (نوار مثانه)، خدمات تشخیصی و پرتو پزشکی چشم مانند اپتومتری، پریمتری، بیومتری و پنتاکم، شنوایی سنجی (انواع ادیومتری).

8

پاراكلينيكي گروه 3

پاراکلینیکی 3: جبران هزینه اعمال مجاز سرپایی مانند شکستگی و دررفتگی، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی..

9

آزمايش

جبران هزینه انواع خدمات آزمایشهای تشخیصی پزشکی ( به استثناء چکاپ ) شامل پاتولوژی و ژنتیک پزشکی، تست­های آلرژیک.

10

فیزیو تراپی

فیزیو تراپی :جبران هزینه فیزیوتراپی (PT  )، گفتار درمانی (ST )، کار درمانی ( OT ) .

11

ویزیت و دارو

ویزیت/دارو: هزينـه هاي ويـــزيت (طبق تعرفه بخش خصوصی)، دارو (شامل هزینه های مازاد بر سهم بیمه گر پایه به اضافه حق فنی داروخانه می باشد) و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری .

12

روان پریشی

روان پریشی :جبران هزینه های بستری جهت درمان بیماری های روان پریشی .

13

عینک و لنز طبي

جبران هزینه‌ مربوط ‌به خرید عینک طبی یا لنز تماسی طبی با تجویز چشم پزشک و یا اپتومتریست.

14

سمعک

سمعک: جبران هزینه های مربوط به خرید سمعک برای هردو گوش الزامیست .

15

دندانپزشکی

دندانپزشکی: هزینه های دندانپزشکی شامل کشیدن، ترمیم، درمان، ریشه، جرم گیری و بروساژ، روکش وجراحی لثه(به استثناء اعمال زیبایی)

16

ناهنجاری جنین

ناهنجاری جنین: جبران هزینه تست¬های غربالگری جنین شامل مارکرهای جنینی و آزمایشات ژنتیک جنین

17

اروتز

اروتز: هزینه تهیه اوروتز بلافاصله بعد از عمل جراحی به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه گر

18

آمبولانس

درون شهری : هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی مشروط ‌به بستری‌شدن بیمه‌شده در مراکز درمانی و یا ‌انتقال بیمار بستری شده به سایر مراکز تشخیصی- درمانی طبق دستور پزشک معالج.

برون شهری:هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی مشروط ‌به بستری‌شدن بیمه‌شده در مراکز درمانی و یا ‌انتقال بیمار بستری شده به سایر مراکز تشخیصی- درمانی طبق دستور پزشک معالج.

 

افراد واجد شرايط دريافت پوشش بيمه درمان:

 • كليه كاركنان رسمي، قراردادي و پيماني كه به طور تمام وقت در استخدام بيمه گذار مي‌باشند همراه تمامی افراد تحت تكفل آنها
 • فرزندان پسر تا سن 22 سال تمام و در صورت اشتغال به تحصيل با ارائه گواهي تحصيلي تمام وقت تا سن25 سال تمام. در مورد دانشجويان، با ارائه گواهي تحصيلي تا سن 25 سال تمام و در مورد دانشجويان پزشكي و دكترا تا سن 26 سال تمام.
 • فرزندان دختر تا زمان ازدواج و يا اشتغال به تحصيل
 • نوزادان از بدو تولد

  ساير شرايط:

 • در صورت فوت بيمه شده اصلي در مدت قرارداد، خانواده وي مشروط به پرداخت حق بيمه تا پايان قرارداد تحت پوشش مي‌باشند.
 • در صورتي كه سقف سني بيمه شدگان در مدت قرارداد به حد نصاب برسد، مشروط به پرداخت حق بيمه تا پايان قرارداد ، تحت پوشش مي‌باشند.

استثنائات:

در بيمه درمان تكميلي مواردي هست كه جبران هزينه‌هاي درمان و معالجه آنها در تعهد بيمه‌گر نبوده و به عبارت ديگر از شمول تعهدات بيمه‌گر خارج مي‌باشد، اين موارد تحت عنوان استثنائات به شرح زير است:

1- اعمال جراحي كه به‌منظور زيبایی انجام مي‌شود مگر اينكه ناشي از وقوع حادثه در مدت بيمه باشد.

۲-عيوب مادرزادي مگر اينكه طبق تشخيص پزشك معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر، رفع اين عيوب جنبه درماني داشته باشد.

۳- سقط جنين مگر در موارد قانوني با تشخيص پزشك معالج.

۴- ترك اعتياد.

۵- عوارض مستقیم ناشی از مصرف مواد مخدر، روان­گردان و مشروبات الکلی به تشخیص پزشک معالج.

۶- خودکشی و اعمال مجرمانه بیمه شده به تشخیص مراجع ذیصلاح.

۷- حوادث طبيعي مانند سيل، زلزله و آتشفشان.

۸- جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قيام، آشوب، كودتا، اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي، عمليات خرابكارانه و بنا به تأييد مراجع ذي‌صلاح.

۹- فعل و انفعالات هسته‌اي.

۱۰- هزينه اتاق خصوصي مگر در موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر.

۱۱- هزینه همراه بیماران بین ۱۰ تا ۷۰ سال مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر.

۱۲- هزینه ­های چکاپ گروهی و معاینات گروهی و طب کار.

۱۳- لوازم بهداشتي و آرايشي كه جنبه دارویی ندارند، مگر به تشخيص پزشك معتمد بيمه‌گر.

۱۴- جراحي فك مگر آنكه به ‌علت وجود تومور و يا وقوع حادثه تحت پوشش باشد.

۱۵- هزينه‌هاي مربوط ‌به معلوليت ذهني و ازكارافتادگي كلي.

۱۶-رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر درجه نزدیک‌بینی، دوربینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم کمتر از ۳ دیوپتر باشد.

۱۷- كليه هزينه‌هاي پزشكي كه در مراحل تحقيقاتي بوده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تعرفه درماني آنها را اعلام نکرده است.


درمان مسافرتی :

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که اگر در خارج از کشور و دور از وطن دچار مشکل و بیماری شوید چه کسی به کمکتان خواهد آمد؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که اگر دور از وطن و در دیار غربت دچار بیماری شوید چگونه باید با آن دست و پنجه نرم کنید؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که اگر در خارج از کشور اموال شما مفقود شود چگونه باید با موضوع برخورد کنید؟

شرکت  بيمه ” ما “ درباره تمام مشکلات ممکن برای مسافران در خارج از کشور اندیشیده و ارائه بیمه نامه مسافران عازم به خارج از کشور، پوشش های مورد نیاز شما را برای حداکثر مدت 92 روز مسـافرت به اقصــی نقاط جهــان با همـکاری شبـکه های بیـن المـللی کمـک رســان Mideast Assistance International S.A.L تامین نموده است.

دانستنی هایی درباره بیمه مسافرت خارجی بيمه ” ما

بیمه نامه مسافران ، جهت حمایت و مورد پوشش قرار دادن مسافران خارج از کشور صادر می شود .طبق شرایط این بیمه نامه، شبکه بین المللی کمک رسان (Mideast) که طرف قرارداد شرکت بيمه ” ما“ در خارج از کشور می باشد موظف است خدمات درمانی و امدادی مورد تعهد خود را به بیمه شدگان شرکت بيمه ”ما“ ارائه نماید.

هدف از ارائه این بیمه نامه ایجاد پوشش های بیمه ای و خدماتی است تا بیمه شدگان محترم بتوانند با اطمینان خاطر از حمایت یک شبکه بین المللی کمک رسان در طول مسافرت خود چه زیارتی،چه سیاحتی و چه تجاری برخوردار شوند.

مخاطبان بیمه نامه

کلیه مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند می توانند با خرید این بیمه نامه از مزایای آن در هنگام نیاز به امداد در خارج از کشور بهره مند شوند. سالانه تعداد زیادی از هم میهنان عزیز با قصد زیارت، سیاحت، تجارت و یا دیدار فامیل از کشور خارج می شوند و امکان دارد از این تعداد مسافر تعدادی ولو محدود در مدت سفر با مشکلاتی مواجه شوند و به تنهایی قادر به رفع آن نباشند.

تعهدات بیمه گر

خلاصه این تعهدات به شرح زیر است:

 • جبران هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور (بجز بیماری های مزمن و سابقه دار)
 • جبران جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور محل اقامت در طول سفر در اثر بروز بیماری و حادثه
 • پرداخت هزینه فوریت های دندانپزشکی
 • بازگرداندن جسد متوفی
 • بازگشت اعضای خانواده همراه بیمه شده به کشور محل اقامت
 • سفر اضطراری یکی از اعضای خانواده
 • مساعدت حقوقی
 • فقدان گذرنامه، گواهینامه و شناسنامه در خارج از کشور
 • بازگرداندن کودکانی که بی سرپرست مانده اند
 • ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع ضروری
 • بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده
 • تحویل دارو
 • تاخیر در رسیدن چمدان ها
 • مفقود شدن چمدان های تحویل شده
 • یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی
 • تاخیر در حرکت
 • حواله وجه نقد
 • ارسال وجه الضمان

شرایط بیمه نامه

شرایط عمومی این بیمه نامه به صورت دفترچه همـراه بیمه نامه تحویل بیمه شـده می گـردد.

اطلاعات مربوط به موضـوع بیمه نامه همچون وظایف و تعهدات بیمه گـر و بیمه گـذار، پوشش ها،فرانشیز، مهلت اقدام ،  استثنائات، چگونگی اعلام خسارت، دریافت خسارت و ... در شرایط عمومی مذکور درج گردیده است و جهت آشنایی بیمه شدگان محترم در اختیار آنان قرار می گیرد.

چگونگی استفاده از مزایای بیمه نامه

بیمه شـدگان می بایست هنـگام نیاز به امداد و استفاده از مـزایای بیمه نامه در اسرع وقت با شماره تلفن ها و یا ایمیل های مندرج در زیر تماس بگیرند.

هنگام تماس (تلفنی یا ایمیل) نام کامل خود، شماره بیمه نامه، تلفن و نشانی محل تماس و شرح مختصری از مشکل به وجود آمده را گزارش نمایند.در کلیه موارد حداکثر ظرف مدت 7 روز (168 ساعت)درکشور مقصد ،مهلت دارند تا مشکل خود را به اطلاع شرکت کمک رسان برسانند.

تلفکس ایران 88192709 (21) +98  ویا 8690-021 داخلی 1104 و1107 و1108 درساعات اداری ایران

ایمیل ایران travelinsurance@bimehma.ir

تلفن 24 ساعته لبنان 548358-(4)-96+

ایمیل لبنان MA@mideast-assistance.com

هنگام تماس (تلفنی یا ایمیل) نام کامل خود، شماره بیمه نامه، تلفن و نشانی محل تماس و شرح مختصری از مشکل به وجود آمده را گزارش نمایند.


محصولات دیگر ما